MAJEWSKI | Zakładanie ogrodów i trawników, Wycinka drzew, Oczyszczanie działek, Montaż ogrodzeń, Brukarstwo

Zakładanie ogrodów – najpopularniejsze style

Idealnie przycięte krzewy, liczne pelargonie i urodziwy trawnik tworzące feerię barw to z pewnością marzenie niejednego posiadacza domu. Czy jest ktoś kto nie pragnie pięknego ogrodu, w którym można złapać chwilę oddechu, a swoje myśli skupić tylko na otaczającej go roślinności?

Zakładanie ogrodu w Warszawie z pomocą fachowca

Stałeś się posiadaczem domu z dużym terenem do dyspozycji w Warszawie? Warto pomyśleć o założeniu ogrodu! Wystarczy ładna, zadbana trawa oraz kilka ciekawych roślin, aby robił niesamowite wrażenie. Aby zaprojektować ogród, który będzie znakomicie wyglądał przez większą część roku, a nie tylko w porze kwitnienia, trzeba dysponować wiedzą na temat gleby, znajomości flory oraz co również jest bardzo ważne – mieć wyobraźnię, aby stworzyć spójną kompozycję. Samodzielne „urządzenie” ogrodu nie jest najłatwiejszym zadaniem, dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług firmy zajmującej się projektowaniem oraz zakładaniem ogrodów w Warszawie. Projektant dobrze zapoznaje się z ukształtowaniem oraz nasłonecznieniem terenu, a następnie tworzy plan ogrodu. Decydując się na współpracę z profesjonalistami, którzy zakładają ogrody, najlepiej jest im zaufać i powierzyć zadanie od początku do końca, ponieważ ich praca to efekt zdobywanego przez lata doświadczenia i wyrobionych standardów. Wybór profesjonalnej warszawskiej firmy takiej jak https://majewski-ogrody.pl/ to gwarancja sukcesu!

Najpopularniejsze style zakładania ogrodów

Stylów ogrodowych jest od groma, a każdy z nich jest inny i wyjątkowy na swój sposób! Czym więc się kierować? Pamiętaj, że ogród to wizytówka Twojego domu, a jego wybór to nic innego jak odzwierciedlenie Twojej osobowości. W każdym stylu dominują różne gatunki roślin oraz elementy małej architektury ogrodowej, które muszą ze sobą współgrać, co stanowi nie lada wyzwanie. Oczywiście większość warszawskich ogrodów powstaje w oparciu o własny zmysł intuicji, dlatego misz-masz stylów jest jak najbardziej dopuszczalny, ponieważ ogród przede wszystkim ma cieszyć oko oraz dopasowywać się do Twoich potrzeb. Zapoznaj się ze stylami zakładania ogrodów i zobacz, który jest najbardziej zbliżony do Twojej osoby!

  • Styl wiejski – ogród wiejski to przede wszystkim rozległe kwietne rabaty, nieregularne trawniki i malowniczo wijące się ścieżki. Głównie cechuje się naturalnością, swobodą i panującym chaosem. Wiejski ogród powinien być jak najbardziej zbliżony do natury i sprawiać wrażenie nieuporządkowanego. Kompozycje kwiatowe w stylu wiejskim powinny być kolorowe i różnorodne, dlatego warto je tworzyć z luźno przeplatających się grup roślin, układających się w duże barwne plamy. Równie ważną częścią jest przydomowy sad i warzywniak, który tak często pojawia się w marzeniach wielu z nas.
  • Styl angielski – ogród w stylu angielskim wzorowany jest w dużej mierze na naturze, a żyjące tam rośliny tworzą namiastkę naturalnego pejzażu. Ogród jest bujny i zielony, a niewielkie pofałdowania powierzchni ogrodu sprawiają, że staje się bardziej plastyczny i większy. Ogród posiada wiele tajemniczych zakątków i romantycznych miejsc. Powszechnie wykorzystywanym materiałem poza kamieniem i drewnem jest cegła rozbiórkowa. Stylowymi dekoracjami są kamienne lub gipsowe rzeźby, ruiny lub słoneczne zegary. Ścieżki i nawierzchnie są kręte, wprowadzając przy tym nutkę melancholii.
  • Styl orientalny – ogród orientalny to trzy słowa: prostota, naturalność i harmonijność. Najważniejsze jest osiągnięcie równowagi pomiędzy roślinami, wodą, a kamieniem. Oczka wodne są nieodzowną częścią, a ścieżki nie mogą się ze sobą krzyżować. Ogród często wyposażony jest w klimatyczne altany, a jako dekoracje wykorzystuje się np. figurki Buddy.
  • Styl nowoczesny – najbardziej charakterystyczne dla ogrodu nowoczesnego jest jego prostota linii i wysuwający się na pierwszy plan minimalizm. Roślinność jest jednogatunkowa i mało wyszukana oraz nie wymagająca zbyt dużej pielęgnacji. Ogród ma przede wszystkim być miejscem do odpoczynku i relaksu, dlatego istotnym elementem są meble ogrodowe i elementy rekreacji.
  • Styl naturalistyczny – to ogród, który z założenia komponuje się z otaczającym go krajobrazem. Jest bogaty w rośliny oraz ich gatunki. Ogrody te wprowadzają element tajemniczości, nieładu i naturalnego wyglądu. Najlepiej sprawdzają się na dużych działkach w okolicach lasów, łąk czy innych naturalnych krajobrazów.

1 thought on “Zakładanie ogrodów – najpopularniejsze style”

  1. Każda publikacja na tym blogu to dla mnie prawdziwa uczta intelektualna! Autorzy potrafią poruszyć istotne tematy w sposób angażujący i przemyślany.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *