MAJEWSKI | Zakładanie ogrodów i trawników, Wycinka drzew, Oczyszczanie działek, Montaż ogrodzeń, Brukarstwo

Jaki wpływ na drzewa i krzewy ma zabieg cięcia?

Pielęgnacja drzew i krzewów Warszawa jest to również zabieg cięcia o bardzo dużym znaczeniu dla naszego ogrodu. Usunięcie poszczególnych części rośliny pozwala nam na zachowanie roślin w dobrym zdrowiu, utrzymuje formę lub pokrój rośliny, osiąga maksymalny efekt dekoracyjny, wpływa na obfite kwitnienie i owocowanie. Osiągnięcie poszczególnych celów nie wymaga ingerencji corocznej, nie mniej jednak musi być ona powtarzana systematycznie w zależności od potrzeb może to być co trzy, pięć lub dziesięć lat. W innym wypadku drzewa i krzewy będą robiły wrażenie bałaganu i chaosu, bardzo szybko zaczną zabierać coraz więcej miejsca, a na koniec przestaną kwitnąć i owocować.

Pozostawione suche gałęzie powodują, że drzewa staną się osłabione i podatne na wszelkie choroby grzybowe i wirusowe. Dlatego należy regularnie wykonywać cięcia drzew i krzewów, aby zapobiegać takim sytuacjom. Jeśli masz z tym problem i nie wiesz jak się za to zabrać skorzystaj z usługi ogrodniczej w Warszawie i okolicach naszej firmy Majewski Ogrody, która również po przycinaniu drzew i krzewów zabezpiecza je stosując specjalistyczne opryski.

Cięcia drzew i krzewów można podzielić na:

  • cięcie formujące drzew i krzewów,
  • cięcie pielęgnacyjne drzew i krzewów,
  • cięcie odmładzające drzew i krzewów.

Wszystkie powyższe cięcia są bardzo ważne i to od nich zależy w jakiej kondycji będą nasze rośliny. Prawidłowe cięcie polega na interwencji we wzrost oraz rozwój rośliny od jej posadzenia przez całe jej życie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *