MAJEWSKI | Zakładanie ogrodów i trawników, Wycinka drzew, Oczyszczanie działek, Montaż ogrodzeń, Brukarstwo

Wycinka drzew

Wycinka drzew? Piaseczno i okolice mają wiele możliwości!

Wycinka drzew to w większości przypadków zadanie, z którym nie poradzisz sobie sam. Prawidłowe wykonanie tej usługi wymaga pomocy fachowca, który dysponuje wiedzą i sprzętem umożliwiającymi bezpieczną i skuteczną pracę. Zanim zaczniesz szukać pomocy wstukując w wyszukiwarkę frazy – wycinka drzew Piaseczno lub Piaseczno wycinka drzew – przeczytaj ten tekst i sprawdź, co oferują firmy zajmujące się taką działalnością.

Wycinka drzew trudnych

Budujesz dom mieszkalny, modernizujesz drogę, prowadzisz prace na terenie kompleksów zieleni miejskiej lub na prywatnych działkach czy kompleksach leśnych, a na Twojej drodze stoi trudno dostępne lub wymagające użycia specjalnych technik drzewo? Odpowiedzią jest wycinka metodą tradycyjną, z lin lub z podnośnika koszowego. Najlepsi specjaliści legitymują się wieloletnim doświadczeniem w pracach leśnych, co daje lepszą gwarancję szybkości i bezpieczeństwa wykonanych prac. Zlecając zadanie określonej firmie, trzeba upewnić się, że ekipa w ramach usługi zapewnia także porządkowanie terenu z gałęzi i konarów pozostałych po pracy.

Zgodność z przepisami

Profesjonalna firma powinna działać zawsze zgodnie z literą prawa. Warto sprawdzić to w ofercie jeszcze przed zleceniem. Pamiętajmy, że zezwolenia na usunięcie drzew nie wymagają cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne, a także wycinanie drzew, których obwód pnia mierzony na wysokości 5 cm nie przekracza 80 centymetrów w przypadku wierzb, topoli, klonu jesionolistnego i klonu srebrzystego, 65 centymetrów dla kasztanowca zwyczajnego, platanu klonolistnego i robinii akacjowej, oraz 50 centymetrów jeśli chodzi o pozostałe gatunki drzew, a także skupiska krzewów o powierzchni do 25 metrów kwadratowych.

Gdy obwód pnia przekracza podane wyżej rozmiary, zamiar wycinki należy zawsze zgłosić do – odpowiednio – wójta, burmistrza, prezydenta miasta lub wojewódzkiego konserwatora zabytków. Powiadomiony przez nas organ ma dokładnie 21 dni na oględziny drzewa, a następnie na wniesienie sprzeciwu lub pozytywną odpowiedź na nasz wniosek. Trzeba pamiętać, że jeżeli w ciągu 5 lat po wycięciu drzew na podstawie zgłoszenia, ktoś złoży wniosek o wydanie pozwolenia na budowę w ramach działalności gospodarczej, poniesie on opłatę za usunięcie tych drzew. Jeśli jest prowadzona działalność gospodarcza, na wycinkę drzew i krzewów wymagane jest obowiązkowo pozwolenie.

Inne usługi

Oprócz wycinki trudnych drzew, firmy zajmujące się takimi usługami, bardzo często oferują szereg także innych związanych z roślinami działań, które mogą okazać się potrzebne na co dzień, m.in. – pielęgnacją drzew, redukowaniem ich koron, przycinaniem gałęzi, korygowaniem wad w budowie drzewa, usuwaniem skutków wichury, koszenie kosą mechaniczną krzaków, nieużytków i zarośli, sadzeniem drzew i krzewów, formowaniem żywopłotów i wieloma innymi pracami ogrodniczymi. Może się okazać, że firma zajmująca się wycinką drzew, zostanie z nami na dłużej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *